З пoчaткoм війни пoпулярність викoристaння укрaїнськoї мoви пoчaлa знoву зрoстaти. Нoрмa Зaкoну прo дeржaвну мoву, якa нaбулa чиннoсті від 16 липня 2022 рoку, знaчнo пoсилилa цe зрoстaння. Бізнeс, щo зaрeєстрoвaний і прaцює в Укрaїні, пoвинeн був адаптувати свої сервіси та сайти поперед нових вимог: завантажувати користувачам з України головну сторінку українською мовою як початкову. Представники Freelancehunt поділилися інформацією насчет те, як відреагували для зміни фрилансери та замовники.
Як реалізували україномовну версію сайту
Ситуація склалася непроста, потому что потрібно було водночас відповідати нормам Закону та реалізувати гарну функціональність. После этого варто зазначити, що сервіс працює приставки не- тільки з фрилансерами й замовниками з України, а й з користувачами Європи та світу, тому є англійська і польська локалізації. Що зробили у Freelancehunt:
- Налаштували сервіс в) такой степени, що українською мовою відкривається до свидания-як вебсторінка для користувачів з України, які вперше заходять возьми сайт. Хоча згідно з вимогами Закону потрібно відкривати тільки головну сторінку;
- Налаштували user-friendly функціонал, що запам’ятовує, якою мовою користувачу зручно переглядати сайт. Если він повторно заходить для Freelancehunt, вебсторінки відкриваються мовою, яка була обрана під время першого відвідування.
Обраний підхід дозволив дотримуватися законодавчих норм та запропонувати користувачам зручний україномовний інтерфейс.
Як нате українізацію відреагували фрилансери та підприємці
Якщо раніше частка фрилансерів, які під период реєстрації обирали українську, становила лише 11-30%, так зараз бачимо зовсім іншу ситуацію. Приблизно 96% нових виконавців віддають перевагу державній мові.
Більш досконально динаміка відображена на інфографіці:
Серед нових замовників ситуація схожа. Раніше українському інтерфейсу віддавали перевагу лише близько 30% підприємців, единовременно цей показник збільшився задолго. Ant. с стабільних 95-99%. Більш детальні дані зображено сверху графіку:
Варто зазначити, що попит получи и распишись віддалену роботу серед спеціалістів после останні 7 місяців війни в Україні виріс получай 69%, як порівняти з початком року. Найпіковішими місяцями, під дни яких реєструвалося найбільше фрилансерів, були травень та серпень — це майже 15 000 користувачів щомісяця.